Главная / Газета "Инвестор" / Новости

Держава буде підтримувати та стимулювати розвиток індустріальних парків — Чернишов.

Індустріальні парки — у фокусі уваги Міністерства розвитку громад та територій. Наразі у Мінрегіоні спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань економічного розвитку та експертами розробляють Концепцію розвитку індустріальних парків на 2021 — 2024 роки. Концепція спирається на українські регіональні та економічні особливості, враховує досвід інших країн та має на меті підтримку та стимулювання розвитку індустріальних парків на державному рівні.

«Держава буде підтримувати та стимулювати розвиток індустріальних парків шляхом спрощення адміністративних процедур, удосконалення інфраструктури та створення стимулів для інвесторів. В основі Концепції, над якою ми працюємо спільно із Комітетом ВР, — партнерство держави і бізнесу, яке вже зараз утворює інвестиційний капітал України», — зазначає Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

В Мінрегіоні називають три ключові фактори державної підтримки розвитку інфраструктури індустріальних парків:

Передінвестиційний. Вибір земельної ділянки, розроблення концепції, реєстрація індустріальних парків, а також оформлення техніко-економічного обґрунтування та проектно-кошторисної документації. Термін виконання — 12 місяців.
Інвестиційний. Забезпечення території індустріальних парків електромережами, газопостачанням, під’їзними дорогами, водопостачанням, каналізуванням та допоміжними будівлями. Держава також буде підписувати договори з учасниками. Термін — 24 місяці.
Виробничий. Облаштування основних виробничих об’єктів та надання послуг учасникам. «План дій щодо розвитку мережі індустріальних парків розрахований на кілька років, протягом яких новоутворені об’єкти стануть регіональними економічними магнітами та забезпечать українців робочими місцями. Наразі триває робота на законодавчому рівні», — відзначає очільник Мінрегіону Олексій Чернишов.

15 квітня поточного року в першому читанні було схвалено законопроект про внесення змін до Закону України «Про індустріальні парки» № 4416–1, У квітні поточного року до проєкту Закону будуть поданні правки. У травні відбудеться розгляд Комітетом, а в червні 2021 закон планують прийняти в цілому.

За матеріалами Property Times