Містобудівна документація буде розроблятись у трьох електронних форматах.

Оприлюднено проект постанови Кабінету Міністру України, де визначені електронні формати, в яких має створюватись містобудівна документація. Про це повідомив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Юрій Тацій на своїй сторінці у Facebook.

«Постанова передбачає розробку генеральних планів населених пунктів, детальних планів території та інших містобудівних документів у:
— File Geodatabase (GDB) (містить повний набір просторових даних);
— eXtensible Markup Language (XML) (містить відомості, які мають вноситись до Державного земельного кадастру;
— Adobe Portable Document Format (PDF) (вміщує текстові, табличні та графічні матеріали документації)», — розповів Юрій Тацій.

За його словами, вказані електронні формати мають схожу структуру, тож можуть конвертуватись з мінімальною втратою даних.

«Необхідність у прийнятті такої постанови пояснюється тим, що наразі відсутні єдині вимоги до створення електронного документа. В результаті використання вказаних форматів стане можливим взаємообмін між інформаційними системами Державного земельного та містобудівного кадастрів», — зазначив Юрій Тацій.

Наразі проект постанови доступний до громадського обговорення за посиланням https://bit.ly/3tuAEfO.

«Департамент містобудування та архітектури КМДА також направив свої пропозиції для доопрацювання проекту постанови. Зокрема, вбачаємо необхідність у розробці уніфікованих каталогів, щоб забезпечити однакові характеристики та інтеграцію форматів в межах геопросторових систем», — додав Юрій Тацій.

За матеріалами Property Times