Законопроект про захист інвесторів в житлову нерухомість зареєстрований в Раді.

Ввести на законодавчому рівні механізм державної реєстрації права власності на об’єкти незавершеного будівництва та майбутні об’єкти нерухомості для забезпечення захисту інвесторів в житло запропонувала група народних депутатів.

Відповідний проект закону № 5091 «Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому», зареєстрований у Верховній Раді в середу, повідомляється на сайті парламенту.

«Забудовник вже не зможе підсунути людям „кота в мішку“. Щоб продавати квартири, він як мінімум повинен зареєструвати будинок і кожну квартиру як окремий об’єкт речових майнових прав. Також ми передбачили, щоб люди отримали захист вже з моменту оформлення договору, тобто вони відразу стануть власниками спеціального майнового права на майбутню квартиру», — повідомила один з ініціаторів законопроекту, народний депутат (фракція «Слуга народу»), глава Координаційної ради з вирішення проблемних питань містобудування Олена Шуляк в Facebook в середу.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, яким володіє агентство «Інтерфакс-Україна», також пропонується створення можливості отримувати право на виконання будівельних робіт і реєструвати право власності на об’єкт будівництва та його частини (квартири, гаражі, машиномісця і ін.) за принципом «єдиного вікна»; ввести гарантовану частку будівництва об’єкта нерухомості на випадок, якщо замовник / девелопер не зможе фінансувати завершення будівництва; визначити особливості операцій з незавершеними об’єктами будівництва, в тому числі іпотеки, купівлі-продажу, нотаріального посвідчення та ін.

Документ також пропонує вдосконалити процедуру продажу майбутніх об’єктів нерухомості через фонди фінансування будівництва і ряд питань щодо забезпечення енергоефективності будівель.

Як вказується в пояснювальній записці, прийняття закону дозволить створити прозорий механізм залучення коштів фізосіб та юросіб в будівництво, в тому числі запобігти подвійні продажу приміщень, продажу об’єктів, на які не було підтверджено право на виконання будівельних робіт. Закон також дозволить запобігати зміни технічних характеристик об’єкта будівництва без згоди осіб, які придбали приміщення в ньому.

За матеріалами Property Times