Город намерен приобрести еще один аппарат для ПЦР-диагностики iPonatic и расширить бактериологическую лабораторию больницы № 1.

14 вересня в мерії Миколаєва під головуванням першого заступника міського голови Володимира Криленка відбулось позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Під час наради обговорили питання щодо запобігання поширенню COVID-19.

Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Олександр Герасіменя проінформував про поточну ситуацію.

Так, станом нам 14 вересня в Миколаєві зафіксовано 1246 випадків захворювання на коронавірус. Таких пацієнтів лікують в двох медичних закладах Миколаєва: лікарні № 1 та № 3. Є ще обласна інфекційна лікарня. На сьогодні наповненість спеціалізованих відділень лікарні № 1 та лікарні № 3 складає 54% та 88% відповідно.

За добу закладами охорони здоров’я проводиться до 1 тис. ПЛР- та ІФА-обстежень.

Крім того, знаходяться на самоізоляції 30 класів у 15 школах, 8 груп у 6 дошкільних навчальних закладах та 5 груп у закладах профосвіти міста.

Аби збільшити можливості медзакладів щодо тестування та лікування хворих на COVID-19, місто планує розширити бактеріологічну лабораторію лікарні № 1 та придбати ще один апарат для молекулярної діагностики вірусних захворювань iPonatic.

Крім того, в управління охорони здоров’я є потреба у придбанні додаткової кількості засобів індивідуального захисту, дезінфікуючих матеріалів, медпрепаратів.

Для виконання цих заходів потрібні кошти.

Є потреба в додатковому фінансування й у департаменту ЖКГ та управління освіти. Кошти планують спрямувати, зокрема, на проведення дезінфекції житлового фонду, закупівлі для навчальних закладів рідкого мила, паперових рушників, дезінфікуючих засобів, встановлення бойлерів, виконання інших заходів, пов’язаних з боротьбою з корановірусом.

З метою виділення фінансування підготовлено пропозиції щодо перерозподілу коштів. Їх винесуть на найближчу сесію міської ради для розгляду депутатами.

Источник: Николаевский горсовет