На веб-сайте Государственного архива Николаевской области заработала база данных «Репрессированные».

На веб-сайті Державного архіву Миколаївської області ( http://mk.archives.gov.ua/ ) у рубриці «Доступ до архівної інформації репресивних органів» з 1 червня 2020 року доступна база даних «Репресовані» ( https://repres.uasites.pp.ua ), що містить інформацію на 9771 особу - жертв сталінських репресій, архівно-слідчі справи яких зберігаються в Державному архіві Миколаївської області – Фонд Р-5859, опис 2. До БД «Репресовані» уведено як дані з одноосібних, так і з групових справ.

У цьому ж розділі веб-сайту розміщено Список репресованих осіб у форматі PDF, укладений за протоколами засідань трійок УНКВС (Фонд Р-5859, опис 2, справи 1-250) на 7191 особу – жертви сталінських репресій.

Загалом в обох архівних сервісах можна знайти інформацію про 16962 особи – жертви сталінських репресій.

Користуючись цими сервісами, громадяни можуть самостійно здійснювати пошук інформації про долю своїх рідних, постраждалих від репресій у часи сталінізму. Знайомитись з архівно-слідчими справами можна як безпосередньо в читальному залі держархіву за адресою вулиця Московська, 1, так і надіславши запит на електронну адресу архіву mail@mk.archives.gov.ua на виготовлення цифрової копії архівної справи технічними засобами держархіву. У запиті-замовленні обов’язково вказувати прізвище, ім’я та по батькові репресованої особи та пошукові дані протоколу або справи (наприклад: за протоколом – «Яшный Кирилл Савельевич», справа № 91, протокол № 45 від 26.04.1938, рішення в протоколі № 12; за справою – «Ященко Иван Федорович», справа № 5660).

Источник: Николаевская облгосадминистрация