Для противодействия коронавирусу в США и Франции задействовали военных.

Президент Франції Еманюель Макрон заявив, що в протидії поширенню Covid-19 будуть задіяні десантні кораблі національного флоту, пише ресурс USNI News.

Мова йде про кораблі Mistral та Dixmude. Кораблі класу Mistral мають 2 операційних кімнати, кімнату із рентген-апаратом, 20 палат із 69 ліжками, із яких 7 для інтенсивної терапії. Ще 50 ліжок можна встановити в ангарах для гелікоптера в разі потреби.
Десантні кораблі будуть відправлені до островів Реунйон і Майотте (Індійський океан) і до Карибського моря відповідно. Застосування їх відбудеться в рамках нової операції Resilience, яка передбачає координацію всіх дій військових в допомозі країні протидіяти поширенню Covid-19.
Корабель Mistral (L9013) вже знаходиться в Індійському океані в рамках місії “Jeanne d’Arc”.
Dixmude (L9015) минулого тижня знаходився в Середземному морі. До цього іще один десантний корабель ВМС Франції – Tonnerre (L9014)- залучався до евакуації хворих на Covid-19 із Корсики. Він залучався до гуманітарних місій із допомоги постраждалим в стихійних лихах в 2017 і 2019 роках.

Президент США Дональд Трамп підписав указ, що дозволяє Пентагону мобілізувати колишніх військових та Національну гвардію для допомоги в боротьбі з поширенням коронавірусу.
Цей документ дозволить очільникам армії, флоту, авіації та структурам внутрішньої безпеки відкликати з резерву до мільйона військових на активну службу строком до 24 місяців, повідомляє «Голос Америки».
Дональд Трамп заявив, що це рішення дозволить федеральному уряду «мобілізувати персонал надзвичайного реагування, щоб допомогти в нашій боротьбі проти вірусу». «У нас є багато людей, пенсіонерів, добрих військових, вони повертаються», − додав американський президент.

За матеріалами mil.in.ua та armyinform.