Главная / Газета "Инвестор" / Новости

В Верховной Раде есть намерения восстановить паевой взнос.

У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт від 05.03.2020 року № 3174 «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту», внесений народним депутатом України Зіновієм Андрійовичем. Про це повідомляє прес-центр Асоціації міст України.

Ним передбачається відновити положення щодо сплати пайових внесків у розвиток інфраструктури населених пунктів. Зокрема, ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» удосконалюється механізм нарахування, сплати та використання пайових внесків:
- встановити фіксований розмір сплати пайових внесків: 4% - для нежитлових будівель, 2% - для житлових, 0% - для промислових споруд;
- при розрахунку пайових внесків для житлових будівель пропонується брати за основу показники опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України.

Відміну пайової участі депутати вносили на реєстрацію у Верховну Раду у 2015р., 2017р., 2018р., 2019р.

Асоціація міст України вказує, що пайові внески мають позитивний економічний ефект - розвиваючи та покращуючи інфраструктуру територіальні громади стають більш інвестиційно привабливими.
За результатами опитування, яке провела АМУ серед 142 міст та 283 ОТГ, виявлено:
• пайові внески отримують 92% опитаних міст та 34,3% опитаних ОТГ;
• пайові внески складають більше 50% бюджету розвитку 42 опитаних міст та 26 ОТГ.

В Україні реальна потреба у коштах на фінансування розвитку інфраструктури громад є значно більшою (за результатами 2018 р. – 42,5 млрд. грн.), ніж надходження пайових внесків до місцевих бюджетів (1,6 млрд. грн. у 2018 р.).

На думку АМУ відміна пайової участі призведе до ще більшого недофінансування інвестиційних потреб територіальних громад.