За два месяца 2020 года госдолг Украины вырос более чем на 46 млрд. гривен.

Об этом сообщил председатель Счетной палаты Валерий Пацкан, комментируя выполнение Государственного бюджета за январь-февраль 2020 года.
Пресс-центр Счетной палаты информировал:

«Девальвація у січні–лютому цього року гривні до іноземних валют, в яких номіновано борг, і перевищення державних запозичень над погашенням державного боргу спричинили збільшення державного боргу на 46,4 млрд. грн. (2,6%). Зовнішній борг зріс на 61,2 млрд. грн. (6,6%), а внутрішній – скоротився на 14,8 млрд. грн. (1,8%)», – сказав Валерій Пацкан.
За його словами, на погашення державного боргу витрачено 51,7 млрд. грн., або 87,6% плану на звітний період. «Економія на обслуговуванні боргу відбулася за рахунок нижчого курсу гривні по відношенню до долара ніж врахований у державному бюджеті на цей рік. І нам знову доводиться говорити про неналежну якість макроекономічного прогнозування. Адже закладення в бюджет курсу гривні, який суттєво відрізняється від реального, тягне за собою чимало проблем», – наголосив Валерій Пацкан.
Він нагадав, що фактичний курс гривні у середньому за січень−лютий становив 24,0 гривні за долар США, тоді як у розрахунках показників бюджету на 2020 рік враховано 27 гривень за долар США. За оцінкою Рахункової палати, тільки в січні це призвело до недонадходження 2,3 млрд. грн. доходів».