Минрегион разрешил устанавливать газовые котлы в многоэтажках.

В связи с изменениями в ДБН В.2.5.-20:2018 «Газоснабжение» (утверждены приказом Минрегиона от 17 февраля 2020г. №47), будет разрешено устанавливать газовое оборудование (бойлеры, котлы и т.д.) при высоте зданий до 10 этажей, сообщает ЕБА.

«Даним нововведенням знято обмеження на встановлення газовикористовуючого обладнання для покватирного опалення та гарячого водопостачання (бойлери, котли, тощо).
Відтепер, населенню дозволяється встановлювати дане обладнання при висоті будинків до 10 поверхів. Такі зміни вступають в силу з 1 червня 2020 року.

Раніше діяли норми, що дозволяли встановлювати таке обладнання при висоті будинків лише до 3 поверхів (вступили в силу з 1 липня 2019 року та були затверджені Наказом від 15 листопада 2018 року №305).
Варто зауважити, що регуляція щодо 3-х поверхів, на думку бізнес-спільноти, була неприйнятною, адже, по-суті, обмежувала права громадян – наприклад, ті, хто проживав у 10-ти поверховому будинку на 3-му поверсі котел для індивідуального опалення могли встановлювати, проте, для мешканців 4-го та вище поверхів – це вже було заборонено.
Також незрозумілою була мотивація такого рішення, адже одним з пояснень було питання безпечності, що не є правдивою.
Водночас, до прикладу, встановлення газового обладнання в багатоповерхових будинках в ЄС дозволене і є одним із стандартних видів опалення та підігріву води, які вважаються безпечними».