В Николаеве начался тренинг «Розпочни свою справу» для ветеранов АТО-ООС и вынужденно перемещенных лиц.

Про це повідомляє відділ інформаційного забезпечення департаменту міського голови.

Заступник директора департаменту економічного розвитку Діна Шевченко 10 лютого розповіла, що Миколаїв є учасником субпроєкту «Нові можливості адаптації внутришньо переміщених осіб та ветеранів АТО», який реалізується в рамках гранту Світового банку «Подолання наслідків конфлікту, пілотний проєкт з відновлення та розбудови спроможностей». Цей грант є комплексним. Крім бізнес-тренінгів, він передбачає створення Міського центру підтримки ВПО та ветеранів АТО, закупівлю медичного обладнання, проведення психологічної та психотерапевтичної роботи. В рамках субпроєкту заплановано проведення низки спеціалізованих заходів.
Щоб навчити миколаївців успішно вести бізнес, для них проведуть 20 тренінгів «Розпочни власну справу». На них чекають 16 тренінгів «Ласкаво просимо на роботу!». Це навчальні заняття, спрямовані на, зокрема, успішну адаптацію їх учасників у нових умовах, вироблення ефективної стратегії на ринку праці, планування нових цілей та визначення ресурсів, що є рушійною силою для життєвих та професійних досягнень. Як поінформувала Діна Шевченко, тренінги триватимуть до 22 травня.

Директор департаменту праці та соціального захисту населення Сергій Василенко зазначив, що міською радою ухвалено рішення про створення комунальної установи «Міський центр підтримки вимушено переміщених осіб та ветеранів АТО». Наразі триває будівництво нової будівлі, де буде розміщено цей заклад, і планується, що цього року він розпочне свою роботу.

Голова Миколаївської філії громадської організації «Українська асоціація інвалідів АТО» Ілля Шполянський наголосив на тому, що в місті ведеться активна робота, спрямована на підтримку ветеранів АТО. Зокрема, вже кілька років поспіль їм надається допомога на відкриття власної справи. Нещодавно миколаївці-ветерани АТО пройшли навчання в Київській школі економіки та отримали від Посольства США в Україні міні-грант на запуск власного бізнесу. Він вручив відповідні сертифікати.