Ассоциация городов Украины не поддерживает законопроект изменений в Конституции Украины относительно децентрализации.">
Главная / Газета "Инвестор" / Новости

Ассоциация городов Украины не поддерживает законопроект изменений в Конституции Украины относительно децентрализации.

Об этом сообщили на сайте АГУ.

Асоціація міст України звернулася до Голови Верховної Ради України Д. Разумкова, голів депутатських фракцій та груп, парламентських Комітетів з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, з питань правової політики, з питань антикорупційної політики, з питань інтеграції України з Європейським Союзом, з питань бюджету з листом, у якому заявила, що не підтримує проєкт Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» №2598 від 27 грудня 2019 року.

Оновлений 27.12.2019 текст (як і попередній від 13.12.2019) було підготовлено без залучення органів місцевого самоврядування, їх асоціацій, експертного середовища, науковців. Пропоновані зміни до Конституції мають суттєві недоліки і не відповідають Європейській хартії місцевого самоврядування.

Асоціація міст України висловила загальні зауваження до законопроєкту №2598. Так, зокрема, порівняно із чинною Конституцією України проєкт передбачає звуження статусу органів місцевого самоврядування та містить ознаки централізації влади, надмірно розширює контрольні повноваження держави в особі префектів та Президента України.
Зміни позбавляють органи місцевого самоврядування владних повноважень на користь префектів. Законопроект закладає глибокі конфлікти у місцеве самоврядування. Зміни обмежують статус місцевих голів громад, зокрема шляхом позбавлення права підписувати рішення рад та ветування протизаконних рішень.

АМУ закликає сприяти відхиленню законопроєкту №2598. Це дозволить провести належне обговорення таких змін для знаходження порозуміння та вироблення компромісу. Асоціація міст України висловила готовність докласти максимальних зусиль до цієї роботи.