Каким будет в 2020 году денежный залог для кандидатов в местные депутаты и мэров.

27 грудня Президент В. Зеленський підписав Виборчий кодекс України (№ 396-IX), який Верховна Рада ухвалила 19 грудня 2019 року з урахуванням пропозицій Глави держави.

28 грудня Виборчий кодекс України опубліковано у «Голосі України» № 251.

У Кодексі є ст. 225 Грошова застава:

Пункт 2. «Організація партії, яка висунула виборчий список кандидатів у депутати обласної, міської (міста з кількістю виборців 90 тисяч і більше осіб) ради, на посаду міського голови (міста з кількістю виборців 90 тисяч і більше осіб), а також особа яка висувається на посаду міського голови (міста з кількістю виборців 90 тисяч і більше осіб) шляхом само висування, після початку виборчого процесу та до подання документів до обласної, міської виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутати та на посаду міського голови вносить у безготівковому порядку на спеціальний рахунок виборчої комісії грошову заставу з розрахунку чотири розміри мінімальної заробітної плати, встановленої на день початку виборчого процесу, на кожні 10 тисяч виборців відповідного єдиного обласного, міського виборчого округу для кожного виду виборів окремо».

Там же указано, что ЦИК не позднее, чем на 5-ый день после начала избирательной компании определяет размер денежного залога для каждого избирательного округа и обнародует на своем веб-сайте.

Избирательный кодекс Украины вступает в силу с 1 января 2020 года (крім підпункту 3 пункту 3 розділу XXXXII).

Инвестор.