Предложения от глав ОТГ ждут в департаменте агропромышленного развития Николаевской ОГА.

26 грудня під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького відбувся національний земельний селектор.

Онлайн участь у селекторі від Миколаївщини взяли представники департаменту агропромислового розвитку Миколаївської облдержадміністрації, Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області, окремих голів райдержадміністрацій, об’єднаних територіальних громад та фермерських господарств.

Під час національного земельного селектору розглядались питання фінансування програм державної підтримки, питання земельного податку, нормативно-грошової оцінки земель, створення Державного земельного фонду та інші питання землекористування.

Головуючий Тарас Висоцький акцентував увагу на стані проходження земельної реформи в Україні та проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» (реєстр. від 10.10.2019 № 2178-10). Зокрема продажі землі іноземцям лише після референдуму, концентрації землі 10,0 тис. га одному власнику, достатності коштів передбачених бюджетом на 2020 рік для здешевлення кредитів для покупки землі враховуючи, що ринок пропонується запустити тільки з 01 жовтня 2020 року - 4,0 млрд грн. достатньо, місцю держави на земельному ринку, створення державного земельного фонду.
За словами Тараса Висоцького наразі внесено 2400 правок до законопроєкту, які плануються в період з 02 по 10 січня 2020 року розглянути на аграрному комітеті Верховної Ради України.

Після завершення національного земельного селектору відбулося обговорення отриманої інформації та запропоновано головам ОТГ надати свої пропозиції з приводу зазначених питань до департаменту агропромислового розвитку Миколаївської облдержадміністрації для узагальнення та подальшого інформування Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.