В Николаеве презентовали программу поддержки энергомодернизации многоквартирных домов «Энергодом».

4 грудня в залі засідань Миколаївськоі обласної ради розпочався Південний регіональний форум, на якому зібрали 185 учасників з трьох областей - Миколаївської, Одеської та Херсонської.

Вітаючи гостей, заступник міського голови О. Омельчук доповів, що в Миколєві розпочато роботу щодо залучення представників ОСББ до програм енергомодернізації. Представникам ОСББ розповідають про можливості термомодернізації будинків, технології, як ними користуватися, які результати з ними можна досягнути та про створення фінансових умов. За його словами, Миколаїв серед лідерів як за попитом на «теплі» кредити, за обсягом виплачених компенсацій за ними. Містяни вже оформили позики на термомодернізацію своїх осель на загальну суму 39 млн.грн.

На форумі презентували програму для підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім». Цю державну програму часткового відшкодування витрат на заходи з енергоефективності в багатоквартирних будинках введено в дію з вересня 2019 року, її бюджет складає 2 млрд. грн.

Представник Фонду енергоефективності Юлія Зязіна розповіла, що відповідно до програми «Енергодім» відшкодовувати витрати ОСББ будуть 3 траншами.
«Спочатку потрібно зробити енергоаудит, сертифікацію, оплатити її. І Фонд відшкодує 70 відсотків витрат. Це буде перший транш. Другий транш буде, коли ви зробите проектно - кошторисну документацію, оплатите її. Фонд вам відшкодує також 70 відсотків витрат», - розповіла вона. У рамках третього траншу відшкодовуватимуть 70% витрат на технічний та авторський нагляд, сертифікацію ЕЕ будівлі, обстеження інженерних мереж.
Першим 300 учасникам компенсують 60% витрат на ремонтні роботи, придбання обладнання та матеріали за пакетом А. Для інших учасників компенсація складе 40%.
За пакетом Б першим 300 учасникам повернуть 70% витрат, іншим – 50%.
«Умовами програми передбачена обов’язкова участь ОСББ. Тобто ОСББ мають сплатити частину робіт з енергомодернізації», - додала Юлія Зязіна.

За матеріалами відділу інформаційного забезпечення департаменту міського голови.