Недвижимость в Николаеве. Агентство недвижимости МЛЕЧНЫЙ ПУТЬ
На главную страницу Отправить письмо Добавить в избранное
Новости Карта города Николаева Газета Инвестор
Информация
Новости
Статьи и комментарии
Земельные вопросы сессии
Строительный обзор
Архив новостей
Почему Нацбанк снизил учетную ставку до 15,5% годовых с 25 октября 2019 года.

Почему Нацбанк снизил учетную ставку до 15,5% годовых с 25 октября 2019 года.

mlp / 25.10.2019

Нацбанк продолжает цикл смягчения монетарной политики, поскольку видит устойчивую тенденцию к замедлению инфляции до цели 5%.

Глава Нацбанка Я. Смолий на пресс-брифинге относительно решений по монетарной политике сказал:

«Ми підвищили прогноз темпів економічного зростання на 2019–2020 роки до 3,5% та на 2021 рік – до 4%. Це зумовлено стійкішим внутрішнім попитом, збільшенням продуктивності у сільськогосподарському виробництві і поліпшенням споживчих настроїв….

Ми бачимо наразі два ключові ризики для реалізації зазначеного макропрогнозу, зокрема зниження інфляції до цілі у 2020 році.
Перший – відтермінування укладання нової програми співпраці з МВФ.
Другий – посилення загроз для макрофінансової стабільності, насамперед внаслідок рішень українських судів.
Реалізація цих ризиків може погіршити курсові й інфляційні очікування та ускладнити доступ до міжнародних ринків капіталу в умовах пікового боргового навантаження на державу.
Також актуальними залишаються такі ризики: повне припинення транзиту газу з Росії територією України, посилення торговельних війн та підвищення турбулентності на глобальних фінансових ринках, ескалація військового конфлікту та нові торговельні обмеження з боку Росії.

Чому за таких ризиків ми знизили облікову ставку на 1 процентний пункт?

Ризики є, однак вони ані посилилися, ані зменшилися з часу попереднього рішення з монетарної політики. Тобто баланс ризиків з початку вересня не змінився. Але змінилися економічні передумови – спостерігається більш стрімке зниження фундаментального інфляційного тиску, ніж ми передбачали. Це створило підстави для дещо швидшого пом’якшення монетарної політики у цьому році, ніж передбачав попередній макроекономічний прогноз, і Правління отримало змогу знизити облікову ставку одразу на 1 процентний пункт до 15,5%.
Прогнозний сценарій Національного банку передбачає подальше зниження облікової ставки до 8% на кінець 2021 року за умови стійкого зниження інфляції до цілі 5%. Однак фактична швидкість, фактичні кроки, якими ми будемо прямувати до позначки 8%, буде залежати від багатьох передумов. Мова йде як про реформи, передбачені меморандумом про взаємодію між Урядом та Національним банком, так і про судову реформу як необхідну передумову забезпечення верховенства права в Україні.

26.05.2020
Мораторий на проверки бизнеса во время карантина - разъяснение Минэкономики.
15.05.2020
У бизнеса находят нарушения, даже когда их нет.
15.05.2020
Вниманию николаевцев! Временно изменены некоторые маршруты движения общественного транспорта.
12.05.2020
Строительство в условиях карантина: какие перспективы у рынка недвижимости в Украине после окончания карантина.
12.05.2020
Начало срока действия договора аренды земельного участка определяется не с момента его подписания, а с момента внесения данных в Государственный реестр вещных прав на недвижимое имущество и их обременений.
03.04.2020
Постанова Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2020 р. № 255 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
31.03.2020
Спрос на недвижимость сокращается, а отложенный спрос увеличивается.
30.03.2020
Как пандемия меняет мир.
27.03.2020
Как карантин и девальвация меняют рынок недвижимости Украины.
26.03.2020
Кому в условиях карнтина Кабмин разрешил работать и как.
О компании | Коммерческая недвижимость | База жилой недвижимости | Доска объявлений | Недвижимость-панорама | Новости | Архив новостей | Статьи | Земельные вопросы сессии | Карта Николаева | Газета Инвестор