Недвижимость в Николаеве. Агентство недвижимости МЛЕЧНЫЙ ПУТЬ
На главную страницу Отправить письмо Добавить в избранное
Новости Карта города Николаева Газета Инвестор
Информация
Новости
Статьи и комментарии
Земельные вопросы сессии
Строительный обзор
Архив новостей
Мэры городов, в том числе Николаева, высказали свои проблемы премьеру А. Гончаруку.

Мэры городов, в том числе Николаева, высказали свои проблемы премьеру А. Гончаруку.

mlp / 24.10.2019

22 жовтня у Будинку Уряду відбулася зустріч членів Правління АМУ на чолі з Головою АМУ В. Кличком з прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком, повідомив прес-центр АМУ.

Правління АМУ представляли 35 голів громад з усіх областей, а також Виконавчий директор АМУ О.Слобожан.
Від Уряду взяли участь міністр енергетики та захисту довкілля О. Оржель, міністр розвитку громад та територій А. Бабак та її перший заступник Д. Живицький, заступники міністра фінансів Ю. Джигир та Г. Пліс, голова правління НАК «Нафтогаз України» А.Коболєв.

Голова АМУ, Київський міський голова В. Кличко окреслив проблеми, які турбують членів Асоціації.
«В контексті реформи місцевого самоврядування більшість голів громад турбує механізм перегляду ОДА перспективних планів та варіанти переформатування вже створених ОТГ. Дуже багато запитань ми отримуємо щодо системи виборів на місцевому рівні. Ми очікуємо прийняття законів про службу в органах місцевого самоврядування, про муніципальну варту, про засади адміністративно-територіального устрою та інших», - сказав він.
«Найбільшою проблемою залишається блокування коштів субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій. В громадах підготовлена проектно-технічна документація, проведені тендерні процедури, виділено співфінансування з місцевих бюджетів, зареєстровані зобов’язання в органах казначейства, розпочаті роботи. Якщо кошти з Держбюджету не надійдуть у визначених обсягах, ми з Вами отримаємо безліч позовів від підрядних організацій по всій країні», - наголосив Голова АМУ.
Викликає серйозне занепокоєння проект Держбюджету на 2020 рік.
По-перше, незабезпеченість делегованих державою повноважень становить 71,5 млрд. грн., що є рекордною цифрою за останні п’ять років. Закладений величезний дефіцит коштів по освітній субвенції, оскільки не враховано урядове підвищення заробітної плати педагогічним працівникам та реальний контингент учнів. Аналогічний дефіцит по Програмі державних гарантій медичного обслуговування населення, включаючи гемодіаліз та інсулін. Додаткова дотація на потреби освіти та медицини на 2020 рік майже вдвічі менша ніж у 2018-2019 роках.
По-друге, прямі втрати місцевих бюджетів від скорочення джерел доходів та зменшення державної підтримки інфраструктурного розвитку складають 13,1 млрд. грн. Мова йде про місцевий акциз з пального. Муніципалітети з Дорожнього фонду два роки поспіль майже не отримували грошей. Тому сподівання, що ОДА в 2020 році буде спрямовувати кошти на утримання вулиць і доріг в селах, селищах та містах є утопією. Крім того, не передбачається проведення індексації вартості землі, що збільшить дефіцит місцевих бюджетів. Субвенція на розвиток інфраструктури об’єднаних громад вдвічі менша за їх потреби. З кожним роком об’єднаних громад стає більше, а державна підтримка зменшується. У складі Асоціації більше половини від створених громад і їх позиція щодо недостатності держпідтримки одностайна.
По-третє, додаткові втрати органів місцевого самоврядування внаслідок прийнятих рішень органів державної влади становитимуть 55,6 млрд грн. Підвищення заробітної плати педагогічним працівникам дошкільної, позашкільної, професійно-технічної освіти (урядові постанови №695, 755 та 822) абсолютно не відображено в Держбюджеті на наступний рік. Тобто муніципалітети змушують проводити скорочення в дитячих садочках, музичних та спортивних школах, ПТУ.
Вкотре видатки на пільгові перевезення та послуги зв’язку незабезпечені. Парадоксальна ситуація: держава встановлює пільги, а кошти на їх забезпечення не передає.
«Не передбачено субвенції на різницю в тарифах та погашення штрафних санкцій за невчасне перерахування державою пільг та субсидій. Хочу наголосити, що нормальне проходження опалювального сезону це спільна відповідальність державної та муніципальної влади. Невиконання своїх зобов’язань однією зі сторін призведе до погіршення якості послуг для наших громадян», - підсумував Голова АМУ.

Далі міські голови - члени Правління АМУ детальніше розкрили проблемні питання життєдіяльності громад.

Прем’єр-міністр О. Гончарук сказав: «Для людини не має значення, з якої кишені буде профінансовано вирішення її проблем. Ми з вами в одному човні та маємо разом вирішувати проблеми людей». Також додав, що наради з представниками територіальних громад будуть проводитися постійно. Він не виключає створення спеціальної служби підтримки, куди можна буде звернутися не лише з конкретними питаннями, але й з пропозиціями.

Міський голова Миколаєва О. Сєнкевич у Фейсбуці повідомив: «Прем’єр пояснив кроки Уряду щодо формування бюджету стосовно міських проєктів. Як саме буде здійснюватися фінансування регіональних проєктів, наразі точно невідомо». Під час зустрічі він озвучив проблемні питання, які турбують громаду Миколаєва. У тому числі, ті, що можна вирішити без додаткового виділення коштів, як то передача до комунальної власності спортивного містечка у парку «Перемога». «Домовились оперативно надати інформацію з усіх порушених питань», - підсумував мер.

За підсумками обговорення спільна робоча група Асоціації міст України та Уряду протягом тижня напрацює детальні пропозиції щодо шляхів розв’язання проблем громад.

02.07.2020
В Украине по-новому оценят жилье при продаже – вступили в силу новые правила.
30.06.2020
Отсеют получателей субсидий и сделают платными услуги. Как в Украине меняют систему соцпомощи.
25.06.2020
Газовый рынок для населения. Что изменится для украинцев с 1 июля.
23.06.2020
Новые правила аренды земли: что изменится с 15 июля.
16.06.2020
Как бизнесу подготовиться к проверке: создан бесплатный сервис.
11.06.2020
Важная информация! В связи со строительством дюкера 13 и 14 июня ограничат движение транспорта по улицам Большая Морская и Никольская.
05.06.2020
В Украине начали по-новому регистрировать недвижимость. Что изменилось.
01.06.2020
Как карантин изменил рынок недвижимости: итоги опроса.
26.05.2020
Мораторий на проверки бизнеса во время карантина - разъяснение Минэкономики.
15.05.2020
У бизнеса находят нарушения, даже когда их нет.
О компании | Коммерческая недвижимость | База жилой недвижимости | Доска объявлений | Недвижимость-панорама | Новости | Архив новостей | Статьи | Земельные вопросы сессии | Карта Николаева | Газета Инвестор