Недвижимость в Николаеве. Агентство недвижимости МЛЕЧНЫЙ ПУТЬ
На главную страницу Отправить письмо Добавить в избранное
Новости Карта города Николаева Газета Инвестор
Информация
Новости
Статьи и комментарии
Земельные вопросы сессии
Строительный обзор
Архив новостей
В горсовете презентовали эскиз обновлённого Генерального плана г. Николаева.

В горсовете презентовали эскиз обновлённого Генерального плана г. Николаева.

mlp / 20.06.2019

19 червня у міськраді відбулося засідання робочої групи з питань розробки Генерального плану міста Миколаєва. Над оновленням ґрунтовного документу працюють фахівці ДП «Діпромісто», а до участі у його розробці залучено виконавчі органи Миколаївської міської ради, представники громадськості.

Сьогодні презентували перші наробки та обговорили результати роботи. За словами міського голови Олександра Сєнкевича, на даному етапі слід ретельно опрацювати навіть найменші деталі, щоб в остаточному варіанті було все враховано.

Головний архітектор міста Андрій Цимбал додав, що зараз триває розробка Стратегії міста Миколаєва, і доцільно було б пов’язати її з територіальним устроєм та перспективними ділянками розвитку міста.

Головний архітектор проєкту Дар’я Купрієнко розповіла, що до складу робіт входить власне Генеральний план, історико-архітектурний опорний план, розділи «інженерно-технічні заходи цивільного захисту» та «охорона навколишнього природного середовища» в обсязі звіту про стратегічну екологічну оцінку.

- Миколаїв розглядаємо як багатофункціональне місто. Мова йде про вдосконалення структури землекористування, деконцентрацію виробництва та екологічну реабілітацію території, розвиток міста як історичного, культурного та туристичного центру. Крім того, Миколаїв – місто з пріоритетом розвитку портових та логістичних комплексів, головний транспортний хаб півдня України, - сказала Дар’я Купрієнко.

Фахівець «Діпромісто» Марина Зеркаль торкнулася екологічної складової. За її словами, це перший містобудівний документ в Миколаєві, що міститиме в собі звіт про стратегічну екологічну оцінку. Звіт виконуватиметься в рамках реалізації відповідного закону України.

- Всі рішення Генерального плану будуть проаналізовані на відповідність екологічним критеріям, - зазначила пані Марина. – Так, один із зрізів нашого звіту – забруднення атмосферного повітря. Які ж висновки: майже 80% забруднення повітря на території Миколаєва, за даними управління екології та природних ресурсів, випадає на долю автомобільного транспорту. Крім того, у місті діють кілька портових перевантажувальних комплексів. А це – викиди пилу та забруднення атмосферного повітря.

Генеральним планом будуть пропонуватися шляхи вирішення порушених проблем. Наприклад, передислокація чи трансформація певних промислових територій, екологізація територій за рахунок зміни їх профілю чи впровадження технологічних рішень, оптимізація транспортної інфраструктури, винесення транзитних потоків вантажного транспорту за межі міста, шумозахисні заходи на магістральних вулицях та інше.

Що стосується забруднення водного басейну, основним винуватцем теж виступають порти. А джерелами забруднення земельних ресурсів фахівці визначають полігон ТПВ, що не відповідає сучасним екологічним нормам, несанкціоновані звалищі по всій території міста, недосконалу систему поводження з відходами, наявність великої кількості кладовищ.

Окрему увагу приділили проблемним питанням транспортної інфраструктури, зокрема, транзиту вантажного транспорту через Миколаїв. Серед основних планувальних рішень – створення на в’їздах в місто транспортно-логістичних центрів, створення північного транспортного обходу та транспортних розв’язок у північній частині міста, будівництво мостових переходів комбінованого типу в південній частині Миколаєва, поєднання міста Очаків та залізничної станції Кульбакіно, зв’язок вулиць Індустріальної, Заводської, Новозаводської, включення аеропорту «Миколаїв» у межі міста, створення Матвіївської промислової зони, орієнтованої на сільське господарство.

Враховуючи перспективну чисельність населення, Генеральний план передбачає створення 21 ділянки перспективної житлової забудови, винесення житлової забудови з промислових зон.

Принциповим рішенням, за словами фахівців, була реструктуризація виробничої промислової зони в центрі міста. Мова йде про Миколаївський суднобудівний завод. Пропозиція розробників полягає у створенні багатофункціональної зони «Технопарк Миколаєва 1788». Цей об’єкт має бути орієнтований на сучасний розвиток IT-технологій в галузі суднобудування, яхтений сервіс, створення яхтених логістичних комплексів в колаборації з діючим навчальним закладом для підготовки спеціалістів. Об’єкт може стати сучасним освітнім хабом, туристичним та фестивальним центром. Для облаштування території фахівці пропонують створити вздовж річки зелену зону з пішохідними мостовими переходами, організувати виходи до води, збудувати об’єкти громадського призначення – готельні комплекси тощо.

Миколаївцям представили ескіз оновленого Генерального плану. Фахівці ДП «Діпромісто» повідомили, що документ продовжать опрацьовувати з врахуванням правок та пропозицій.

Відділ інформаційного забезпечення департаменту міського голови

24.10.2019
Нафтогаз получил право не начислять ОСМД штрафы за недобор и перебор газа.
24.10.2019
Мэры городов, в том числе Николаева, высказали свои проблемы премьеру А. Гончаруку.
23.10.2019
ТОП-5 стран Европы по объемам строительства торговой недвижимости.
23.10.2019
В Николаеве рабочая группа поддержала законопроект народных депутатов по возвращению в местные бюджеты 50% поступлений от деятельности портов на развитие инфраструктуры.
23.10.2019
Размер земельного налога предлагают поднять до уровня 4 группы.
23.10.2019
За 9 месяцев 2019 года Главным управлением ГНС в Николаевской области в местные бюджеты мобилизовано 78,1 млн. грн. налога на недвижимость.
23.10.2019
Украина последняя в Европе по покупательной способности на душу населения.
23.10.2019
Строительство бассейна в Баштанке возобновлено и находится на контроле А. Стадника.
23.10.2019
Семь основных изменений в порядке назначения жилищных субсидий.
23.10.2019
Два сценария макроэкономического прогноза в Украине.
О компании | Коммерческая недвижимость | База жилой недвижимости | Доска объявлений | Недвижимость-панорама | Новости | Архив новостей | Статьи | Земельные вопросы сессии | Карта Николаева | Газета Инвестор