Недвижимость в Николаеве. Агентство недвижимости МЛЕЧНЫЙ ПУТЬ
На главную страницу Отправить письмо Добавить в избранное
Новости Карта города Николаева Газета Инвестор
Информация
Новости
Статьи и комментарии
Земельные вопросы сессии
Строительный обзор
Архив новостей
АГУ предложила Правительству законопроект о предоставлении ОТГ полномочий по управлению земельными ресурсами за пределами населенных пунктов.

АГУ предложила Правительству законопроект о предоставлении ОТГ полномочий по управлению земельными ресурсами за пределами населенных пунктов.

mlp / 10.08.2017

9 августа на заседании Правительства Премьер-министр Украины Владимир Гройсман дал поручение относительно законодательного урегулирования вопросов управления землями в пределах объединенных территориальных общин.

Пресс-служба АГУ 10 июля сообщила:
«На виконання цього доручення Асоціація міст України надала Уряду проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання повноважень об’єднаним територіальним громадам розпорядження землями державної власності за межами населених пунктів та передачу даних земель до комунальної власності».
Законопроект розроблений Асоціацією міст України на основі пропозицій органів місцевого самоврядування.
АМУ пропонує Уряду використати цей законопроект при виконанні Мінрегіоном та Мінагрополітики доручення.
Асоціація міст України переконана, що розширення повноважень об’єднаних територіальних громад щодо управління земельними ресурсами сьогодні є одним із важливих інструментів реалізації реформи місцевого самоврядування.
Сьогодні, на жаль, об’єднані територіальні громади повністю усунені від розпорядження земельними ділянками державної власності за межами населених пунктів та позбавлені будь-якого впливу на рішення щодо надання їх у власність та користування.
"Обмеження «земельної» юрисдикції органів місцевого самоврядування лише межами населених пунктів невиправдано ускладнює розвиток громад, зменшує матеріальну основу місцевого самоврядування. До того ж, це не узгоджується з одним із основних принципів демократичного суспільства, який визнаний у світі – принципом повсюдності місцевого самоврядування", - наголосив Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан. "Розроблений АМУ законопроект спрямований на вирішення цих проблем через надання повноважень щодо розпорядження землями державної власності за межами населеного пункту об’єднаним територіальним громадам, а також на підтримку добровільного об’єднання територіальних громад в країні з метою формування спроможних органів місцевого самоврядування до виконання наданих ним повноважень", - додав він.
Асоціація вважає, що надання органам місцевого самоврядування реальних повноважень щодо розпорядження землями в межах об’єднаної територіальної громади та управління земельним фондом об’єднаної громади дозволить чітко і прозоро формувати дохідну частину місцевих бюджетів в частині плати за землю.
Прийняття цього законопроекту результується у зміцнення матеріальної і фінансової основи місцевого самоврядування, більш якісне і обґрунтоване планування розвитку територій.
Користуючись нагодою, АМУ дякує Володимиру Гройсману за активну позицію щодо просування децентралізаційної реформи в Україні.
Нагадаємо, 20 липня під час форуму «Децентралізація – основа формування ефективної системи управління та місцевого розвитку» в Тернопільській області Прем'єр-Міністр України Володимир Гройсман сказав, що ініціює розробку окремого проекту закону, який дозволить передавати землі поза населеними пунктами в управління об’єднаних територіальних громад».

21.02.2018
В 2018 году Польша серьезно меняет свое трудовое законодательство.
21.02.2018
Золотому медалисту Олимпиады-2018 Александру Абраменко выплатят 125 тыс. долларов.
21.02.2018
«Какой смысл для Украины бороться за свое тело на Донбассе, если она теряет свою душу за коррупцию». Рекс Тиллерсон.
20.02.2018
Исторические факты перехода Крыма в Украину.
20.02.2018
Определили претендентов в наблюдательный совет ПАО «Николаевоблэнерго».
20.02.2018
Роддом №3 получил «золотой стандарт в гинекологии».
20.02.2018
«Радио Эра» прекратило вещание в прямом эфире.
20.02.2018
Управление капитального строительства Николаева стало членом Конфедерации строителей Украины.
20.02.2018
Объем украинского рынка проектирования как основы строительной отрасли превышает 1 млрд. грн.
20.02.2018
Сколько средств из Госбюджета-2018 получит Николаевщина.
О компании | Коммерческая недвижимость | База жилой недвижимости | Доска объявлений | Недвижимость-панорама | Новости | Архив новостей | Статьи | Земельные вопросы сессии | Карта Николаева | Газета Инвестор