Недвижимость в Николаеве. Агентство недвижимости МЛЕЧНЫЙ ПУТЬ
На главную страницу Отправить письмо Добавить в избранное
Новости Карта города Николаева Газета Инвестор
Информация
Новости
Статьи и комментарии
Земельные вопросы сессии
Строительный обзор
Архив новостей
Контроль за использованием земли: промежуточные итоги реализации новых полномочий Госгеокадастра.

Контроль за использованием земли: промежуточные итоги реализации новых полномочий Госгеокадастра.

mlp / 15.06.2017

О них проинформировала пресс-служба ведомства.

«З початку 2017 року станом на 1 червня територіальні органи Держгеокадастру в рамках повноважень зі здійснення державного контролю за використанням та охороною земель провели 1 931 перевірку дотримання вимог земельного законодавства. За їх результатами було встановлено 1 090 порушень.

Через необхідність формування спеціальних структурних підрозділів у Держгеокадастрі та його територіальних органах для виконання нових функцій фактично перевірки розпочалися в березні 2017 року.

Першочергово було заплановано проведення перевірок використання (надання) земель природно-заповідного фонду, у тому числі на території об’єктів загальнодержавного значення. Всього було проведено 73 таких перевірки, за результатами яких встановлено 34 порушення вимог земельного законодавства.

Пріоритетними об’єктами для проведення державного контролю також визначено землі запасу, резервного фонду, які не надані у власність чи користування, землі, які винесені на земельні аукціони, землі державної власності, надані в оренду.
Усього було нараховано 14,65 млн грн відшкодування за самовільне зайняття земельних ділянок, нецільове використання земель та зняття родючого шару ґрунту.
Також до державного бюджету надійшло 724 тис. грн, сплачених внаслідок відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва.

Крім того, за результатами перевірок фахівці винесли 359 постанов про накладення адміністративних стягнень на суму 98,3 тис. гривень.
«Встановлення порушень в більш як у кожному другому випадку – це наслідок фактичної відсутності контролю за використанням землі протягом довгого часу. Держгеокадастр впроваджує системний аудит використання земельних ресурсів державної власності, який має нівелювати негативні тенденції в землекористуванні», – відзначив перший заступник Міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк.
За його словами, приведення статусу фактичного використання земель до офіційно заявленого у підсумку сприятиме збільшенню доходів місцевих бюджетів у частині їх земельної складової, а на національному рівні позитивно позначиться на збереженні продуктивності ґрунтів.

Довідково
Повноваження із державного нагляду (контролю) за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності, родючістю ґрунтів передано Держгеокадастру постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2016 № 482 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України». Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 № 910-р погоджено пропозицію Мінагрополітики щодо можливості забезпечення здійснення покладених на Держгеокадастр функцій і повноважень Держсільгоспінспекції, що припиняється.
Штатна чисельність працівників апарату Держгеокадастру, які здійснюють державний нагляд в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів, складає 22 особи, з яких фактично призначено 13. У територіальних органах Держгеокадастру для здійснення цих функцій визначено 1018 штатних одиниць, з яких на сьогодні призначено 448 осіб, що становить лише 44%».

19.01.2018
Будут ли предприятия морехозяйственного комплекса Николаева участвовать в ремонте дорог города?
19.01.2018
Глава ФГИУ уверен, что «приватизация состоится в короткие сроки, на прозрачных и понятных инвесторам правилах».
19.01.2018
Аппарат Николаевского горсовета представил структуру исполнительных органов и аппарата Николаевского горсовета.
19.01.2018
В Николаевском горсовете «критическое число депутатов» для рассмотрения земельных вопросов.
19.01.2018
Юрлицо-единщик предоставляет в аренду помещение в совместной собственности в многоэтажке: что с земельным налогом.
19.01.2018
Служба занятости Николаевщины ввела метод профилирования мотивации к трудоустройству.
19.01.2018
Петр Порошенко определился с руководством Национального банка Украины.
19.01.2018
ТОП-10 городов с самым стремительным ростом цен на жилье.
18.01.2018
Верховная Рада приняла Закон «О приватизации государственного и коммунального имущества».
18.01.2018
О ситуации с госпитальными округами в Николаеве.
О компании | Коммерческая недвижимость | База жилой недвижимости | Доска объявлений | Недвижимость-панорама | Новости | Архив новостей | Статьи | Земельные вопросы сессии | Карта Николаева | Газета Инвестор