Недвижимость в Николаеве. Агентство недвижимости МЛЕЧНЫЙ ПУТЬ
На главную страницу Отправить письмо Добавить в избранное
Новости Карта города Николаева Газета Инвестор
Информация
Новости
Статьи и комментарии
Земельные вопросы сессии
Строительный обзор
Архив новостей
Жити за можливостями (коментар)

Жити за можливостями (коментар)

mlp / 29.04.2014

Україна опинилася на один крок від економічного колапсу, і врятувати її можуть тільки три речі: максимальна економія, стрімкі реформи та міжнародна допомога. Пакет загальнонаціональних змін чекають від нового президента країни. Нові кредити теж не за горами. Залишається одне - приступити до затягування поясів. В обласній раді так і вчинили.

Алгоритм дій єдиний для всіх областей: з планованих доходів бюджету на 2014 рік відняти суму недоотриманого податку на доходи фізичних осіб та вирішити, від яких субсидій з державного бюджету відмовитися.
Сьогодні, в розпал передвиборної боротьби, вже звучить вислів «антинародні заходи», але той, хто вимовляє ці слова, не пояснює, в чому вони полягають. Давайте відкинемо політику і подивимося, від чого вирішено відмовитися.
Отже, дохідну частину загального фонду обласного бюджету зменшили в тому числі за рахунок податку на доходи фізичних осіб, який сплачується податковими агентами, з доходів платника податку у вигляді заробітної плати в сумі 25452,1 тис. грн.
Для будь-якого регіону - це основне джерело доходів, і від нього залежить, чи є в місцевій скарбниці гроші. Так от, за підсумками 2013 року дохідна частина обласного бюджету в розрізі надходжень від податків і зборів виконана лише на 98,6%.
125,2 млн. грн. Це найбільша стаття субсидій, на які зменшена прибуткова частина бюджету. Йдеться про субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям - інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям у сумі 125209,5 тис. грн.
Як відомо, закон зворотної сили не має. Дані зміни торкнуться не тих, хто вже отримує такі соціальні допомоги, а тих, хто в найближчому майбутньому одержить право на їх отримання.
Наступна субсидія вимагає особливого пояснення. Раніше до бюджету області на 2014 рік заклали 15,8 млн. грн. Стільки збиралися витратити з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення сніданками учнів 5-11 класів загальноосвітніх шкіл.
Щоб було зрозуміло: раніше такого привілею для миколаївських школярів не існувало. Його вирішили ввести в цьому році, мабуть вважаючи, що під наступні президентські вибори гроші знайдуться.
Про те, де гроші, ми поговоримо пізніше. Зараз же вирішили відмовитися від державної субвенції в такому розмірі.
Відмовилися і від інших - менших статей. Проте на 33,5 млн. грн. збільшили дохідну частину бюджету області за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії , природного газу, послуг тепло -, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття і рідких нечистот. Цей той компенсатор майбутнього підвищення тарифів, який уряд приготував для бідніших верств населення.
Не викликала у депутатів Миколаївської обласної ради дискусії і пропозиція перерозподілити мільйони гривень, що були раніше передбачені для початку будівництва в області свого Перинатального центру.
Цю тему обговорили на всіх депутатських комісіях, і прийшли до висновку: дочекаємося кращих часів і не будемо в області починати новий дорогий недобуд, втративши на цьому 8 мільйонів. Сьогодні ці гроші потрібні на інші цілі.
Проведений секвестр бюджету області допоміг зрушити з мертвої точки і проблему кредиторської заборгованості. Проблеми з наповненням Єдиного казначейського рахунку з кожним роком зростали, уряди забирали кошти, сільських, районних та обласних рад, і в першому кварталі ситуація мало не зайшла в глухий кут.
А тепер повернемося до бюджетного процесу і спробуємо крізь його призму побачити реальний стан української економіки, і подивиться, що змусило місцеві ради один за іншим відмовлятися від низки державних субсидій.
Торік проект Державного бюджету готувався традиційним для останніх років способом: були перераховані витрати, які необхідно було профінансувати, і під них підганялася дохідна частина. У результаті уряд вкотре завищив макроекономічні показники. Їх просто надули, і в бюджеті утворилася дірка в розмірі 34 мільярди гривень. Цих грошей у природі не існує.
Це далеко не єдина проблема державного бюджету. 29 мільярдів гривень залишків на Єдиному казначейському рахунку теж немає, як немає і 33 мільярдів коштів Спеціального фонду. У минулому 2013 році підприємства сплатили наперед податок на прибуток у розмірі 37 мільярдів. Причому, є такі підприємства, які заплатили податок на півтора року вперед. Ще майже 22 мільярди податку на додану вартість держава повинна повернути.
Додайте до цього зріст дефіциту НАК «Нафтогаз України» та Пенсійного фонду, і ви побачите жахливу картину: реальний фіскальний розрив державного бюджету досяг астрономічної суми у 290 млрд. грн. Для порівняння: вся дохідна частина українського бюджету за рік становить 372 млрд.
А тепер про витрати. Візьмемо соціальні пільги. До відома: в Україні налічується 13 млн. пільговиків. Майже кожен третій. У Росії ж це всього 4% населення. Там пішли на монетизацію пільг. Ми це зробити не можемо – уряду додатково потрібно 40 мільярдів.
17 мільярдів - в таку суму оцінюється загальний обсяг компенсації транспортникам за перевезення пільгових категорій громадян. В уряді таких грошей знову ж таки немає. Буде виділено в 10 разів менше.
І так скрізь. Бажання подобатися своїм виборцям вкінець розхитало державну фінансову машину. Розмір державного боргу досяг 52% від ВВП. Критична позначка - 60 %. Після цього починаються неконтрольовані процеси. Ми вже витрачаємо 10% всього державного бюджету на оплату відсотків за кредитами, а це гроші наших дітей і онуків.
Ми проїдаємо те, що зароблено до нас. З 2011 року вдвічі знизилися золотовалютні резерви України. Продаємо, щоб розраховуватися з боргами, і беремо нові. Останні 10 років держава веде абсолютно безвідповідальну економічну політику. Державні витрати стрімко росли не за рахунок економічного зростання, а за рахунок бізнесу, місцевих бюджетів та нарощування державного боргу.
А тепер задайте собі питання: у якому випадку ви бачите прояв антинародної політики - зараз або в останні 10 років, коли Україна крок за кроком відвикала жити за заробленими коштами?
Лешек Бальцерович, архітектор польських реформ, нещодавно зауважив, що нинішнє економічне становище України не означає, що економічне майбутнє країни буде похмурим. Як і Польща в 1989 році, Україна має великий потенціал до поліпшення. І якщо вона вирішить свої проблеми за допомогою правильних реформ, то зможе вивільнити свій потенціал, як це зробила Польща чверть століття тому.
Наведемо приклад, що дозволяє показати корінні відмінності між нашими країнами. У Польській республіці проживає 38 млн. чоловік. При цьому країна споживає всього 14 мільярдів кубометрів газу. Україна не може жити без 50 мільярдів.
Може, варто спробувати? Але для початку адаптувати села, міста, райони і цілі області к життю в умовах економії. Грошей ніколи не вистачає. Особливо сьогодні.

Прес-служба Миколаївської обласної ради.

31.03.2020
Спрос на недвижимость сокращается, а отложенный спрос увеличивается.
30.03.2020
Как пандемия меняет мир.
27.03.2020
Как карантин и девальвация меняют рынок недвижимости Украины.
26.03.2020
Кому в условиях карнтина Кабмин разрешил работать и как.
26.03.2020
Правительство Китая начало компанию по перезапуску своей огромной экономики.
24.03.2020
Бизнес во время карантина: чего не хватает украинским предпринимателям.
22.03.2020
В Николаевской области продуктовые рынки прекращают работу с 23 марта.
20.03.2020
Как работают застройщики в условиях карантина.
19.03.2020
Как человечество побеждало эпидемии.
18.03.2020
Чем поможет горсовет малому и среднему бизнесу Николаева.
О компании | Коммерческая недвижимость | База жилой недвижимости | Доска объявлений | Недвижимость-панорама | Новости | Архив новостей | Статьи | Земельные вопросы сессии | Карта Николаева | Газета Инвестор