.
Ликвидация Госпредпринимательства признана незаконной.

Ликвидация Госпредпринимательства признана незаконной.

mlp / 21.10.2014

Постановление КМУ №252 "О Государственной регуляторной службе" признано незаконным и отменено.
Материал издания «Зеркало недели»:

15 липня 2014 року на сайті уряду було опубліковано текст постанови КМУ №252 від 30.04.2014 р. Акт Кабміну фактично передбачає перейменування (з'являється Державна регуляторна служба) одного й того ж органу виконавчої влади і перерозподіл окремих функцій і повноважень між двома органами виконавчої влади. Повноваження і функції з реалізації регуляторної політики та політики у сфері ліцензування, дозвільної системи, нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності покладаються на Державну регуляторну службу. Повноваження і функції, пов'язані з питаннями розвитку малого та середнього підприємництва, дісталися Мінекономрозвитку.
Але що залишалося суддям Окружного адміністративного суду м.Києва після вивчення стенограми засідання уряду? Об'єктивно констатувати той факт, що "головною метою (цитата з постанови суду від 18.09.2014 р.) ухвалення оскаржуваної постанови Кабінету міністрів "Про державну регуляторну службу України" є бажання змінити керівника діючого органу — Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва".
Окрім того, судді не могли не врахувати таких моментів. Проект постанови КМУ вносився на розгляд засідання уряду без попереднього розгляду на урядовому комітеті, не був належно завізований, не супроводжувався експертними висновками секретаріату Кабінету міністрів, не узгоджувався із зацікавленими органами, не надсилався фахівцям і об'єднанням громадян. На дату прийняття документа (30 квітня 2014) були відсутні передбачені регламентом уряду доповнення: пояснювальна записка, довідка узгодження проекту, висновок правової експертизи. Були відсутні фінансово-економічні розрахунки бюджетних витрат на реалізацію акта...

Загалом, результат тяжби керівника Держпідприємництва Михайла Бродського до Кабміну закономірний. Позовні вимоги суд задовольнив у повній мірі. Постанову КМУ №252 "Про Державну регуляторної службу" визнано незаконною і скасовано.

От що про це сказав DT.UA сам Михайло Бродський: "Держоргани завжди намагалися вийти з-під регуляторного нагляду. Скільки ми "вбили" папірців довідок і схем. З великих: техогляди, ЄДАПС із голограмами, довіреності, ліцензії, дозволи... Це щоденна копітка робота, адже чиновники постійно намагаються щось нове внести, аби створити бар'єр, який допомагає "обілечувати" громадян. А моя функція цей бар'єр ліквідувати. Така структура існує в усьому світі. Я розумію, якби бізнес сказав, що я не правий, що я погано працюю. Але цього нема. Зате держоргани завжди намагалися мене ліквідувати. За часів Януковича один раз мене навіть ліквідували. Потім, коли побачили, як почала зростати кількість регуляторних актів, зрозуміли, що це була помилка і створили знову... Я готовий звільнити це місце. Але нехай залишать структуру і знайдуть людину, яка не здасть позицій. От у чому проблема".

Однак на цьому історія не закінчується. Більше того, як вважає М.Бродський, вона є лише наслідком інших, не менш інтригуючих подій, які він виклав у своїй заяві до Генпрокуратури. І тут виходять на сцену перипетії навколо Держпідприємництва та державної компанії "Укрекокомресурси", яка підпорядкована безпосередньо Кабінету міністрів.
"Штучна ліквідація Держпідприємництва з порушенням усіх нормативно встановлених регламентних вимог мала єдину мету — "прибрати" мене як керівника зазначеного органу зі шляху "успішного процвітання" корупційної діяльності компанії та осіб, які за нею стоять", — значиться в заяві до ГПУ.

Повний текст статті «Дзеркало тижня. Україна»:"Незграбно працюєте" 19 вересня.

| | | | - | | | | | |