.
Законопроект "Об управлении многоквартирным домом"

Законопроект "Об управлении многоквартирным домом"

mlp / 25.09.2013

Законопроект “Про особливості права власності у багатоквартирному будинку”, що вже розроблений Мінрегіоном і поданий на розгляд Кабінету Міністрів України, надає співвласникам багатоквартирних будинків реальний механізм прийняття спільних рішень, включаючи рішення щодо форми управління будинком і залучення управителя.

Про це йшла мова на засіданні тематичної робочої групи «Реформа житлово-комунального господарства під головуванням Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Темника.

Законопроект «Про управління багатоквартирним будинком» розроблений на виконання Національного плану дій на 2013 рік.

Як пояснила директор Департаменту реформування та розвитку житлово-комунального господарства Мінрегіону Наталія Олійник, пропозиція на ринку управління і утримання житла здебільшого є монополізованою. Тому законопроект “Про управління багатоквартирним будинком” покликаний створити законодавчі передумови до демонополізації цього ринку.

За її словами, дія закону (після його прийняття) поширюватиметься на багатоквартирні будинки, в яких окремі квартири і нежилі приміщення є самостійними об’єктами нерухомого майна і не поширюватиметься на багатоквартирні будинки, що мають одноособового власника. Але його положеннями, при бажанні, можуть керуватися і одноособові власники багатоквартирних будинків.

Проектом документу визначає, що управління багатоквартирним будинком полягає в “здійсненні дій щодо реалізації прав та виконання обов’язків співвласників багатоквартирного будинку, пов’язаних з володінням, користуванням і розпоряджанням спільним майном багатоквартирного будинку, та в забезпеченні належного утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, належних умов проживання та задоволення господарсько-побутових потреб”.

«Таким чином реалізується підхід, прийнятий у світовій практиці, коли поняття управління і утримання багатоквартирним будинком не розділяються, а управління охоплює собою утримання. До речі, проектом вносяться зміни до закону “Про житлово-комунальні послуги”, якими передбачається новий поділ житлово-комунальних послуг — на послуги з управління, включаючи утримання, і комунальні послуги», - пояснила Наталія Олійник.

За її словами, передбачається три форми управління багатоквартирним будинком: управління безпосередньо співвласниками багатоквартирного будинку; управління об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) або асоціацією об’єднань співвласників багатоквартирного будинку; управління управителем.

«Форму управління обирають та можуть у будь-який час змінити самі співвласники. Лише якщо співвласники протягом встановленого законом часу не визначаться із формою управління, орган місцевого самоврядування на конкурсних засадах обирає для їхнього будинку управителя», - прокоментувала директор Департаменту.

Вона наголосила, що законопроект не передбачає якихось формальних вимог, які би обмежували доступ на ринок потенційних управителів. Натомість містить низку вимог до діяльності управителя. Ці вимоги покликані гарантувати якісну роботу управителя і можливість реального контролю з боку співвласників.

В обговоренні законопроекту взяли участь представники Мінрегіону, Координаційного центру з упровадження економічних реформ, міжнародної організації FIABCI, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.

Прес-служба Мінрегіону України

| | | | - | | | | | |